Egmont Instruments - Strona główna
Egmont - strona główna
Nowości   Subskrypcja nowości   Archiwum nowości:   2008   2007   2006   2004   2003   2002   Cenniki   Kontakt   Praca  
Egmont Instruments
  Archiwum nowości 2005
2005-12-30

  ZT410 - seria oscyloskopów wysokiej rozdzielczości
na magistrale PCI oraz PXI / CompactPCI

  W pierwszym kwartale 2006 roku ZTEC Instruments wprowadzi do swojej oferty nową serię kart oscyloskopów cyfrowych z pamięcią, o wysokiej 14- i 16-bitowej rozdzielczości. Karty będą wykonane w wersjach na magistrale PCI i PXI / CompactPCI, natomiast wersje na VXI dostępne będą później. Próbkowanie odbywa się z szybkością do 500MS/s, przy paśmie wejściowym analogowym do 250MHz, na 2 wejściach równocześnie, ewentualnie na 1 wejściu z dwukrotnie większą szybkością maksymalną z przeplotem. Pamięć próbek na kartach to maksymalnie 16MS.

Karty mają możliwości typowych oscyloskopów cyfrowych (DSO) - elastyczne kondycjonowanie sygnałów, zaawansowane metody wyzwalania, wiele trybów akwizycji, przetwarzanie sygnałów i wiele więcej. Można korzystać z różnych źródeł wyzwalania, jak oprogramowanie, zbocze, wzorzec, szerokość impulsu, sygnał video, na wejściu A i B. Oprócz normalnego trybu akwizycji, karty serii ZT410 mogą próbkować w trybie uśredniania, obwiedni oraz próbkowania ekwiwalentnego. Mogą też próbkować z zegarem zewnętrznym. Liczne pomiary w dziedzinie czasu i częstotliwości, jak np. pomiary Vmin, Vmax, Vrms, okresu, czasów ujemnej i dodatniej części okresu, mogą być wykonywane wprost na kartach. Poza tym dostępne są takie typowe funkcje, jak sumowanie, odejmowanie, mnożenie, całkowanie i pochodna przebiegów. Standardem są też wbudowane bardziej zaawansowane funkcje, jak FFT i cyfrowa filtracja sygnałów. Warto też wymienić auto-konfigurację, możliwość zapamiętywania i wczytywania stanu urządzenia, nieulotną pamięć dla przebiegów referencyjnych, wbudowane procedury kalibracji offsetu.

Do kart dołączny jest bezpłatny program ZScope, dający pełną interaktywną kontrolę nad sprzętem. Dołączane są też sterowniki systemowe plug-and-play, które pozwalają na dalsze wykorzystanie kart w typowych środowiskach programowych, jak LabVIEW, LabWindows/CVI, Visual Basic i C/C++.

Więcej informacji: t u t a j .

2005-11-25

  Zapowiedź nowej rodziny digitizerów wielokanałowych



GaGe Applied Technologies
na naszych stronach WWW
  Kanadyjska firma Gage Applied Technologies, światowy lider w projektowaniu i produkcji najwyższej klasy kart digitizerów i oscyloskopów do PC, zapowiada, że na początku 2006 roku będzie dostępna nowa rodzina digitizerów wielokanałowych. Digitizery rodziny Octopus™ będą miały do 8 kanałów, do 4GB pamięci próbek oraz próbkowanie aż do 125MS/s w każdym kanale, a wszystko to na jednej karcie, zajmującej tylko jeden slot PCI.

Modułowa konstrukcja digitizerów Octopus pozwoli użytkownikom na budowę własnego digitizera zgodnie z konkretnymi potrzebami, poprzez wybór:
  • od 2 do 8 kanałów (największa liczba kanałów na pojedynczej karcie dostępnej obecnie na rynku)
  • 12- lub 14-bitowej rozdzielczości
  • od 10 do 125 MS/s próbkowania w każdym kanale (najwyższa szybkość próbkowania dostępna obecnie na rynku dla karty 8-kanałowego digitizera)
  • od 256MB do 4GB pamięci próbek na karcie (największy rozmiar pamięci na karcie dostępnej w digitizerach będących obecnie na rynku)

    Nowe wielokanałowe digitizery firmy Gage dalece przewyższają aktualną ofertę digitizerów dostępnych dziś na rynku, nie tylko pod względem kombinacji liczby kanałów, częstotliwości próbkowania i rozmiaru pamięci na karcie, ale chyba przede wszystkim niską ceną za pojedynczy kanał.

    "Dążymy do ceny poniżej $1000.00 za kanał.", powiedział Eric Gillas, Dyrektor Generalny Gage Applied Technologies. "Dostrzegamy zapotrzebowanie przemysłu na digitizery w niskich cenach. Ponieważ nasze digitizery Octopus zostały zaprojektowane jako modułowe, użytkownik płaci wyłącznie za możliwości, których potrzebuje, zamiast niepotrzebnego przepłacania za rozwiązania digitizerów typu 'jeden pasuje do wszystkiego'.", dodał Gillas. "To elastyczne i opłacalne rozwiązanie jest idealne dla integrowania go w produktach OEM."

    Opcjonalnie na dowolnej karcie digitizera Octopus mogą być dostępne nowe, zaawansowane technologie FPGA eXpert™: filtracja FIR (Finite Impulse Response), uśrednianie sygnałów, detekcja wartości szczytowych lub FFT. Technologie eXpert firmy Gage pozwalają użytkownikowi na prowadzenie analizy danych w trakcie pomiaru i znacznie zwiększają szybkość przetwarzania danych.

    Digitizery Octopus są w pełni kompatybilne z programem oscyloskopowym GageScope®, pozwalającym użytkownikowi na wykonywanie pomiarów i analiz sygnałów bez konieczności napisania choćby jednej linii kodu programu. Dla tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć własne oprogramowanie, Gage oferuje Software Development Kit (SDK) dla C/C##, MATLAB®, LabVIEW® oraz LabWindows/CVI.

  • 2005-11-16

      Nowy katalog Cooper Hand Tools 2005

      Jest już dostępny nowy katalog firmy Cooper Hand Tools 2005, obejmujący przede wszystkim sprzęt lutowniczy Weller, a także pecyzyjne narzędzia dla elektroników Erem, narzędzia serwisowe Xcelite, urządzenia dozujące Kahnetics oraz narzędzia do wykonywania połączeń owijanych Wire-Wrap. Katalog został podzielony na pięć części tematycznych, które można niezależnie pobrać przez umieszczone tu linki lub z naszych stron WWW. Oddzielnie dla wszystkich części dostępny jest też indeks.

    Poszczególne części katalogu obejmują:

  • Weller - sprzęt lutowniczy

  • Erem - precyzyjne narzędzia dla elektroników

  • Xcelite - narzędzia serwisowe

  • Kahnetics - urządzenia dozujące

  • Wire-Wrap - narzędzia do wykonywania połączeń owijanych

  • Index

    Więcej informacji: t u t a j .

  • 2005-10-26

      µDAQ-Lite - nowy tani moduł pomiarowy na USB

      µDAQ-Lite to najnowszy produkt firmy Eagle Technology w serii urządzeń pomiarowych podłączanych do komputera przez port USB. Tym razem firma postawiła nacisk przede wszystkim na bardzo niską cenę i prostotę urządzenia. µDAQ-Lite ma 8 wejść analogowych niesymetrycznych lub 4 różnicowe, o rozdzielczości 12-bitowej i impedancji 2 MΩ. Zakresy napięć wejściowych mieszczą się od ±1V do ±20V. Odczyt według listy wybranych kanałów odbywa się z szybkością do 49kHz. Moduł ma dodatkowo dwa 12-bitowe wyjścia analogowe. 8 wejść cyfrowych, 8 wyjść cyfrowych i 1 kanał licznika/timera z zewnętrznym zegarem i bramką to dodatkowe zalety tego modułu. µDAQ-Lite ma też sygnały master i slave pozwalające na synchroniczną pracę połączonych ze sobą kilku modułów.

    µDAQ-Lite wykonany jest dla standardu USB 1.1, ale może oczywiście pracować też na porcie USB 2.0. Zasilany jest bezpośrednio z portu USB. Jako złącza dla wszystkich sygnałów ma od razu wbudowane zaciski śrubowe, znakomicie ułatwiające pracę i podłączanie przewodów.

    W ramach oprogramowania użytkownik otrzymuje sterowniki pod Windows i Linuxa oraz EDR Enhanced Software Development Kit z przykładami dla popularnych środowisk programistycznych: C++, Borland C++ builder, Borland Delphi, Visual Studio .NET, Testpoint, LabView, Agilent VEE. Standardowo µDAQ-Lite pracuje z bezpłatnym programem pomiarowym WaveView for Windows firmy Eagle Technology.

    Cena modułu µDAQ-Lite wynosi 210 USD netto +22% VAT.

    Więcej informacji: t u t a j .

    2005-10-06

      ZT450 - seria oscyloskopów cyfrowych z pamięcią
    na magistrale PCI, PXI / CompactPCI i VXI



      Amerykańska firma ZTEC Instruments wprowadziła do swojej oferty nową serię kart oscyloskopów cyfrowych z pamięcią (DSO). Karty dostępne są w wykonaniach na magistrale PCI, PXI / CompactPCI oraz VXI. Wszystkie mają rozdzielczość 8-bitową. Zależnie od modelu próbkowanie odbywa się z szybkością do 2.5GS/s, przy paśmie wejściowym analogowym do 1GHz. Pamięć próbek na kartach to maksymalnie 32MS dla wersji PCI i PXI oraz 64MS dla wersji VXI. Próbkowanie odbywa się na 2 (PCI, PXI) lub 4 (VXI) wejściach równocześnie, ewentualnie z dwukrotnie większą szybkością maksymalną z przeplotem, odpowiednio na 1 lub 2 wejściach. Możliwa jest też praca w trybie próbkowania ekwiwalentnego z dużo większymi częstotliwościami, sięgającymi aż 250GS/s.

    Model Wejścia Max. próbkowanie Max. pasmo Max. pamięć Magistrala
    ZT450PCI-50 2 2.5 GS/s 1 GHz 32 MS PCI
    ZT450PXI-50 2 2.5 GS/s 1 GHz 32 MS PXI / CompactPCI
    ZT452VXI-50 4 2.5 GS/s 1 GHz 64 MS VXI
    ZT450PCI-00 2 2 GS/s 500 MHz 32 MS PCI
    ZT450PXI-00 2 2 GS/s 500 MHz 32 MS PXI / CompactPCI
    ZT452VXI-00 4 2 GS/s 500 MHz 64 MS VXI
    ZT450PCI-20 2 1 GS/s 500 MHz 32 MS PCI
    ZT450PXI-20 2 1 GS/s 500 MHz 32 MS PXI / CompactPCI
    ZT452VXI-20 4 1 GS/s 500 MHz 64 MS VXI
    ZT450PCI-10 2 500 MS/s 500 MHz 32 MS PCI
    ZT450PXI-10 2 500 MS/s 500 MHz 32 MS PXI / CompactPCI

    Każda karta ma możliwości typowego oscyloskopu cyfrowego (DSO) - elastyczne kondycjonowanie sygnałów, zaawansowane metody wyzwalania, wiele trybów akwizycji, przetwarzanie sygnałów i wiele więcej. Można korzystać z różnych źródeł wyzwalania, jak oprogramowanie, zbocze, wzorzec, szerokość impulsu, sygnał video, na wejściu A i B. Oprócz normalnego trybu akwizycji (digitizer), karty serii ZT450 mogą próbkować w trybie uśredniania, obwiedni oraz próbkowania ekwiwalentnego. Mogą też próbkować z zegarem zewnętrznym. Liczne pomiary w dziedzinie czasu i częstotliwości, jak np. pomiary Vmin, Vmax, Vrms, okresu, czasów ujemnej i dodatniej części okresu, mogą być wykonywane wprost na kartach. W przypadku pomiarów w dziedzinie częstotliwości, pomiary mogą bazować na całym próbkowanym przebiegu lub tylko na wybranym okresie. Poza tym dostępne są takie typowe funkcje, jak sumowanie, odejmowanie, mnożenie, całkowanie i pochodna przebiegów. Standardem są też wbudowane bardziej zaawansowane funkcje, jak FFT i cyfrowa filtracja sygnałów. Wszystko to dzięki zastosowaniu na kartach procesorów DSP Texas Instruments TMS320VC5409. Z innych atutów serii ZT450 warto wymienić auto-konfigurację, możliwość zapamiętywania i wczytywania stanu urządzenia, nieulotną pamięć dla przebiegów referencyjnych, zabezpieczenie wejść przed przekroczeniem dopuszczalnych napięć, wbudowane procedury kalibracji offsetu.
    Z kartami dostarczany jest program ZScope, dający pełną interaktywną kontrolę nad sprzętem. ZScope sam wykrywa zainstalowana kartę. Do kart dołączane są sterowniki systemowe plug-and-play, które pozwalają na dalsze wykorzystanie kart w typowych środowiskach programowych, jak LabVIEW, LabWindows/CVI, Visual Basic i C/C++. Dołączane są również przykładowe biblioteki pokazujące użycie sterowników pod LabVIEW i C. Źródła sterowników oraz intuicyjny interfejs na poziomie komend mogą być z kolei wykorzystane przez tych, którzy chcą programować w niestandardowych środowiskach lub z bezpośrednim dostępem do rejestrów.

    Więcej informacji: t u t a j .

    2005-08-11

      Specjalna oferta edukacyjna



    Informacje i formularz zamówienia

    Addi-Data na naszych stronach

    Przegląd kart w katalogu
      Firma Addi-Data na koniec roku ogłosiła specjalną ofertę edukacyjną na swoje wyroby. Wiele z nich w okresie od 1 września do 31 grudnia sprzedawanych będzie uczelniom po bardzo atrakcyjnych cenach, z dużymi upustami od standardowo obowiązujących cen. Oferta obejmuje następujące grupy i wyroby:

    karty wejść/wyjść cyfrowych 24V i TTL, karty przekaźnikowe
    APCI-1016, APCI-1024, APCI-1032, APCI-1032-5, APCI-1500, APCI-1564, APCI-1564-5, APCI-2016, APCI-2032, APCI-2200, APCI-2200-16-8, APCI-2200-8-8, APCI-2200-16, APCI-2200-8, APCI-1648, APCI-1696

    programowalne karty licznikowe/enkoderowe
    APCI-1710, APCI-1710-24V

    karty przetworników A/C i C/A
    APCI-3010-16, APCI-3016-16, APCI-3016-8, APCI-3016-4, APCI-3002, APCI-3000-16, APCI-3006-16, APCI-3001-16, APCI-3001-8, APCI-3110-16, APCI-3110-8, APCI-3116-16, APCI-3116-8, APCI-3100-16, APCI-3100-8, APCI-3106-16, APCI-3106-8, APCI-3120-16-8, APCI-3120-16-4, APCI-3122, APCI-3500, APCI-3501-8, APCI-3504, APCI-3504-C

    karty do pomiarów za pomocą indukcyjnych czujników przemieszczeń
    APCI-3701-16, APCI-3701-8, PX3701-HB-16, PX3701-LVDT-16, PX3701-HB-8, PX3701-LVDT-8, ST3701, FB3701

    karty do pomiarów temperatury i ciśnień
    APCI-3200-16, APCI-3200-8, APCI-3300-8, PX3200-G, ST3200, FB3000

    zaciski śrubowe, panele przekaźnikowe
    PX901-DG, PX901-AG, PX901-ZG, PX9200, PX8000, PX8500-G, PX8500-VtG, ST8500

    kable
    ST010, ST011, ST021, ST022, ST3003-A, ST3003-D, ST3122-A, ST3122-D, ST370-16, FB3000, FB8001

    Szczegółowe informacje na temat promocji oraz cen będą udzielane zainteresowanym pracownikom uczelni po przesłaniu zapytania faksem lub e-mailem z adresu uczelnianego.

    2005-08-03

      AcquiFlex Software ToolBox dla kart serii CM i XM

      Jest już dostępna wersja oprogramowania AcquiFlex Software ToolBox dla 16- i 32-kanałowych kart pomiarowych Acquitek serii CM (PCI) i XM (PXI). AcquiFlexCM to doskonały, wielofunkcyjny program, przewyższający możliwościami dołączany bezpłatnie Acquitek Bench. Podstawowe funkcje programu to oscyloskop, FFT, edytor i generator przebiegów oraz analizator stanów logicznych. AcquiFlexCM realizuje zasadniczo wszystkie funkcje, które były dostępne w wersji AcquiFlex dla kart oscyloskopowych CH/XH. Główną różnicą jest możliwość jednoczesnego wyświetlania przebiegów z 8 wejść karty CH lub XH.

    Program dostępny jest w sprzedaży w dwóch opcjach:
    AcquiFlexCM-1 - zakupiony łącznie ze sprzętem
    AcquiFlexCM-2 - zakupiony bez sprzętu


    Więcej informacji: t u t a j .

    2005-07-25

      Karty kontrolerów ruchu 3mc na PC/104
    do systemów zabudowanych

      Nowe kontrolery Millennium firmy Cito Systems oparte są na zaawansowanych bardzo szybkich układach DSP z filtrami PID, wykonane z wykorzystaniem technologii SMT i układów ASIC. Dostępne są w wersjach dla 1, 2 lub 4 osi, dla silników serwo szczotkowych, bezszczotkowych, w wersjach mieszanych dla szczotkowych i bezszczotkowych, a także dla silników krokowych i mikrokrokowych.

    Układ DSP umożliwia ustawianie następujących profili ruchu: ze zmiennym przyspieszeniem, trapezowy, prędkościowy i przekładni elektronicznej dla sygnałów wyjściowych sterujących rożnymi silnikami. 64kB Dual-Port RAM gwarantuje bardzo szybką wymianę danych i przechwytywanie danych o ruchu w celu analizy wydajności systemu, strojenia serwo-filtrów i diagnostyki. Kawałki trajektorii ruchu mogą być łączone w ciągłą ścieżkę. Szybki sygnał synchronizacji pozwala na skoordynowaną pracę wielu połączonych modułów.

    Sygnały, jakie ma do dyspozycji użytkownik, to analogowe wyjścia różnicowe ±10V lub PWM do sterowań silnikiem, wejścia zwykłe i różnicowe do odczytywania sygnałów z enkoderów przyrostowych i bezwzględnych. Są też dedykowane wejścia z optoizolacją do krancówek, bazy i funkcji błędów. Mogą pracować na poziomie +5V, +12V, +24V lub +48V. Dodatkowych 8 wolnych wyjść dwustanowych może pracować na poziomie TTL albo do 50V. Są to wysokoprądowe optoizolowane linie z możliwością obciążenia do 350mA przy 50V. Mogą być wykorzystane do załączania serwowzmacniaczy lub przekaźników napędów, solenoidów, lamp, LED-ów itp. Liczba linii na poziomie TTL może być rozszerzona do 128. Dodatkowo karty mają 8 wejść cyfrowych i 8 wejść analogowych na zakres 0-5V.

    Karty 3mc wspomagane są przez MotionStation™ - Integrated Motion Environment (IME), zintegrowane środowisko, zawierające sterowniki, biblioteki, aplikacje GUI dla systemów Windows i Linux. Środowisko pozwala na tworzenie dowolnych aplikacji z zakresu sterownia ruchem osi. C-MotionPlus™ i CyberMotion™ to rozbudowane biblioteki w C. Sterowniki dostępne są pod Windows 95/98/NT/2000/XP i Linuxa. Z kolei EasyMotion, aplikacja pracująca pod Windows, to programowy asystent ułatwiający szybkie zestawienie, skonfigurowanie i uruchomienie nawet złożonych systemów elektro-mechanicznych.

    Więcej informacji: t u t a j .

    2005-05-24

      Nowe karty generatorów sygnałów
    CompuGen na PCI

      Kanadyjska firma Gage Applied Technologies wprowadziła do oferty trzy nowe 12-bitowe karty generatorów przebiegów o szybkości 1GHz, 300MHz i 150MHz. Karty mają własny duży bufor pamięci 4M próbek, pozwalający na generowanie długich przebiegów. Impedancja wyjściowa wynosi 50Ω. Do każdej karty dołączane jest oprogramowanie: sterowniki dla Windows 2000/XP, SDK dla C/C++, MATLAB, LabVIEW oraz program generatora CGTest.

    CompuGen 11G CompuGen 8150 CompuGen 4300
    1 wyjście sygnałowe 8 wyjść sygnałowych
    równoległych
    4 wyjścia sygnałowe
    równoległe
    szybkość konwersji
    1GS/s
    szybkość konwersji
    150MS/s, 75MS/s, 37.5MS/s
    szybkość konwersji
    300MS/s, 150MS/s, 75MS/s
    amplituda
    ±250mV (0.5Vp-p) / 50Ω
    amplituda
    ±1V (2Vp-p) / 50Ω
    amplituda
    ±1V (2Vp-p) / 50Ω
    częstotliwości wyjściowe:
    500MHz...250Hz
    częstotliwości wyjściowe:
    75MHz...150Hz
    częstotliwości wyjściowe:
    150MHz...75Hz
    pamięć 4MS pamięć 4MS (512kS/kanał) pamięć 4MS (1MS/kanał)

    Więcej informacji: t u t a j .

    2005-05-06

      CompuScope 12400
    nowa karta digitizera / oscyloskopu

      Kanadyjska firma Gage Applied Technologies, światowy lider w projektowaniu i produkcji najwyższej klasy kart digitizerów i oscyloskopów do PC, wprowadziła do oferty nową, 12-bitową kartę digitizera o rozbudowanych możliwościach. CompuScope 12400 (CS12400) osiąga szybkość próbkowania do 400MS/s i ma największą pamięć pomiarową dostępną obecnie na rynku, aż do 4GB (2 Giga próbek).

    Tak szybkie próbkowanie pozwala na przechwytywanie sygnałów bardzo dużych częstotliwości z doskonałą precyzją taktowania. Duża rozdzielczość pozwala na digitalizowanie sygnałów o bardzo dużym zakresie dynamiki. Ta kombinacja szybkości i rozdzielczości jest idealna dla zastosowań w wielu aplikacjach, jak np. projektowanie i testowanie systemów radarowych/lidarowych, testowanie twardych dysków, spektroskopia, komunikacja, nieniszczące badania ultradźwiękowe, testy produkcyjne, a także weryfikacja sygnałów i przetwarzanie obrazów.

    Dodatkowym atutem karty jest możliwość opcjonalnego wykorzystania własnych technologii FPGA (Field-Programmable Gate Array) opracowanych przez Gage do filtracji (FIR - Finite Impulse Response) i uśredniania sygnałów. Zastosowana tu technologia filtracji FIR pozwala użytkownikowi na filtrację zdigitalizowanych sygnałów w czasie rzeczywistym z użyciem całkowicie elastycznego, parametryzowanego przez użytkownika filtru FIR. Filtracja sygnałów analogowych to doskonała metoda na pozbycie się z sygnału niechcianych składników (np. szumu) i uwydatnienie pożądanych właściwości. Dane są filtrowane bez obciążania CPU komputera. Uśrednianie sygnałów to metoda na poprawienie jakość zaszumionych sygnałów powtarzalnych. Małe sygnały mogą być wydzielane z tła o dużej amplitudzie szumu, nawet jeśli jest większa od samego sygnału.

    CS12400, tak jak wszystkie karty serii CompuScope, jest w pełni kompatybilna z GageScope®, programem oscyloskopowym, pozwalającym użytkownikowi na wykonywanie pomiarów i analiz sygnałów bez konieczności napisania choćby jednej linii kodu programu. Dla tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć oprogramowanie, Gage oferuje Software Development Kit (SDK) dla C/C++, MATLAB® oraz LabVIEW®.

    Więcej informacji: t u t a j .

    2005-04-22

      Nowy katalog skrócony 2005
    Nowe karty pomiarowe



    Katalog skrócony 2005 - 4.6MB


    Ten katalog warto mieć!
    Zachęcamy do ściągnięcia go.
      Jest już dostępny nowy katalog skrócony niemieckiej firmy Addi-Data. Można go pobrać bezpośrednio przez podany obok link lub z naszych stron WWW. Katalog obejmuje wszystkie dostępne aktualnie karty na magistrale PCI i CompactPCI - przetworniki A/C i C/A, karty do pomiarów z czujników temperatury, ciśnienia, indukcyjnych czujników przemieszczeń, karty wejść/wyjść cyfrowych 24V i TTL, karty komunikacyjne, licznikowe, enkoderowe, watchdog, sterujące napędami silników.

    Katalog zawiera informacje o najnowszych wyrobach, wprowadzanych do produkcji, które już niedługo będą dostępne. Pokrótce przedstawione jest też oprogramowanie do kart - sterowniki pod Windows, Linux, RTAI Linux, RTX, VxWorks, LabView, LabWindows/CVI, DASYLab, DIAdem.

    Warto zwrócić uwagę na informacje o najnowszych wyrobach, wśród których pojawiły się też niedrogie karty pomiarowe:
  • APCI-3010 - 12-bitowa, 200kHz, wejścia analogowe 16/8/4SE lub 8/4/2DIFF, 24 we/wy TTL, 3 CTC, 4we/4wy 24V, izolacja optyczna
  • APCI-3016 - 16-bitowa, 200kHz, wejścia analogowe 16/8/4SE lub 8/4/2DIFF, 24 we/wy TTL, 3 CTC, 4we/4wy 24V, izolacja optyczna
  • APCI-3002 - 16-bitowa, 200kHz, wejścia analogowe 16DIFF, 4we/4wy 24V, izolacja optyczna
  • APCI-3000 - 12-bitowa, 100kHz, wejścia analogowe 16/8/4SE lub 8/4/2DIFF, 24 we/wy TTL, 3 CTC, izolacja optyczna
  • APCI-3006 - 16-bitowa, 100kHz, wejścia analogowe 16/8/4SE lub 8/4/2DIFF, 24 we/wy TTL, 3 CTC, izolacja optyczna
  • APCI-3003 - 16-bitowa, 400kHz/kanał, 4 wejścia analogowe próbkowane równocześnie, każde wejście ma własny przetwornik A/C, wejścia są izolowane od siebie 1000V, 8 we/wy 24V, izolacja optyczna
  • APCI-3110 - 12-bitowa, 200kHz, wejścia analogowe 16/8SE lub 8/4DIFF, 4 wyjścia analogowe 12-bitowe, 24 we/wy TTL, 3 CTC, 8 we/wy 24V, izolacja optyczna
  • APCI-3116 - 16-bitowa, 200kHz, wejścia analogowe 16/8SE lub 8/4DIFF, 4 wyjścia analogowe 12-bitowe, 24 we/wy TTL, 3 CTC, 8 we/wy 24V, izolacja optyczna
  • APCI-3100 - 12-bitowa, 100kHz, wejścia analogowe 16/8SE lub 8/4DIFF, 4 wyjścia analogowe 12-bitowe, 24 we/wy TTL, CTC, izolacja optyczna
  • APCI-3106 - 16-bitowa, 100kHz, wejścia analogowe 16/8SE lub 8/4DIFF, 4 wyjścia analogowe 12-bitowe, 24 we/wy TTL, CTC, izolacja optyczna
  • APCI-3500 - 4 wyjścia analogowe 12-bitowe, CTC
    Absolutną nowością w ofercie Addi-Data jest specjalizowana wielofunkcyjna karta do zastosowań audio APCI-3600.

  • 2005-03-30

      Nowa stacja lutownicza Weller WMRS
    do prac precyzyjnych

      WMRS (Weller Micro Repair Station) to nowa cyfrowa stacja lutownicza z mikrolutownicą i grotami igłowymi. Przeznaczona do prac wymagających dużej dokładności i precyzji, zaprojektowana specjalnie do zastosowania w inżynierii produkcji przemysłowej, ale także do prac serwisowych i laboratoryjnych. Wyposażona jest w najnowszą, sterowaną programowo elektronikę. Element grzejny wbudowany jest w grot. Groty RT osiągają zadaną temperaturę już po 2s. Lutownica o mocy 40W daje doskonały transfer ciepła i zapewnia doskonałą stabilność temperatury grota nawet w bardzo wymagających warunkach. Może być używana w niskich temperaturach, do lutowania bezołowiowego, bez ryzyka uszkodzenia elementów SMD, szczególnie w pracach na płytkach SMT z gęsto upakowanymi elementami. Temperatura ustawiana jest płynnie za pomocą przycisków w zakresie 50°C-450°C, z dokładnością dla grota ±9°C oraz precyzją ustawiania ±1°C. Lutownica jest wyłączana po odłożeniu jej na podstawkę z czujnikiem.

    Zestaw WMRS zawiera zasialcz 230V/50Hz/80W, lutownicę WMRP 40W z grotami RT 1 i RT 3 oraz podstawkę WMRH.

    Ceny:
    kompletna stacja WMRS450€
    lutownica WMRP110€
    podstawka WMRH78€
    groty RT 1 - RT 729€


    Więcej informacji o stacjach Weller: t u t a j .

    2005-03-22

      Niskie ceny wybranych kart GaGe
    Oferta limitowana

      Dostępna jest limitowana liczba kart oscyloskopów/digitizerów CompuScope oraz generatorów sygnałów CompuGen w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferta kierowana jest przede wszystkim do instytucji budżetowych - uczelni, instytutów badawczych i naukowych.

    W ofercie dostępne są następujące modele kart z rabatem rzędu 50%:
    CompuScope CS85Gcena 3300€cena standardowa 6486€
    CompuScope CS82G-1M V1.1cena 3100€starsza wersja
    CompuScope CS14100-1Mcena 3890€cena standardowa 7785€
    CompuScope CS14200-128Mcena 6800€cena standardowa 13628€
    oraz
    CompuGen CG1100-512Kcena 1295€cena standardowa 2591€


    Przy zakupach obowiązują nasze standardowe warunki sprzedaży.

    Więcej informacji o powyższych kartach: t u t a j .

    2005-03-17

      Nowa linia produktów
    w ofercie Egmont Instruments



      Firma Egmont Instruments została niedawno oficjalnym dystrybutorem Gamry Instruments w Polsce, wprowadzając tym samym do swojej oferty zupełnie nową linię produktów - współpracujących z PC urządzeń pomiarowych i oprogramowania do pomiarów elektrochemicznych, ze szczególnym uwzględnieniem badań korozyjnych.

    Gamry Instruments jest producentem wysokiej klasy narzędzi do badań elektrochemicznych, mających zastosowanie w większości aplikacji niemal w każdym laboratorium elektrochemicznym. Nowe karty potencjostatów PCI4 w połączeniu z pokaźnym pakietem oprogramowania dla praktycznie wszystkich technik pomiarowych, z gotowymi skryptami, umożliwiają sprawne przeprowadzanie eksperymentów, obróbkę danych, analizę i prezentację wyników. Gama technik pomiarowych obejmuje m.in. eksperymenty korozyjne, elektrochemiczną spektroskopię harmoniczną, elektrochemiczną spektroskopię impedancyjną, szum elektrochemiczny; woltoamperometrię cykliczną i pulsową. Dostępny jest też pakiet wirtualnego instrumentu do pracy w środowisku LabVIEW. Dostępne modele potencjostatów PCI4/750, PCI4/300 i FAS2 Femtostat pracują odpowiednio z prądami do 750mA, 300mA i 30mA, przy rozdzielczości prądu 2.5fA, 1fA i 10aA i rozdzielczości napięcia do 1µV. Zastosowane 16-bitowe przetworniki A/C i C/A pozwalają na uzyskanie nadzwyczajnej rozdzielczości. Potencjostaty Gamry wykorzystując techniki próbkowania podharmonicznego i DSP mierzą impedancję do 1013Ω w zakresie częstotliwości od 10µHz to 300kHz.

    Więcej informacji: t u t a j .

    P r z e g l ą d   s p r z ę t u
    P r z e g l ą d   o p r o g r a m o w a n i a

    2005-03-16

      AcquiFlex Software ToolBox
    program do obsługi kart serii CH i XH



      Do kart pomiarowych Acquitek serii CH (PCI) i XH (PXI) dostępny jest doskonały, wielofunkcyjny program, znacznie przewyższający możliwościami dołączany bezpłatnie Acquitek Bench.

    Jego podstawowe funkcje to oscyloskop, FFT, edytor i generator przebiegów oraz analizator stanów logicznych.
    W trybie oscyloskopowym program pozwala na wyświetlanie mierzonych przebiegów w dziedzinie czasu albo częstotliwości (FFT, 7 okien), powiększanie wybranego fragmentu sygnału, wyświetlanie z nakładaniem kolejnych zmierzonych przebiegów tego samego sygnału, odczyt parametrów wybranego sygnału (wartości minimum, maksimum, międzyszczytowa, średnia, skuteczna), uśrednianie, decymacja. Możliwy jest wybór źródła i metody wyzwalania. W programie są 2 niezależne kursory. AcquiFlex pozwala też na zapis lub autozapis mierzonych sygnałów do pliku oraz wydruk.
    Moduł generatora przebiegów ma edytor standardowych funkcji: sinus, prostokąt, trójkąt, piła, szum biały, wartość stała. Dla generowanych przebiegów można ustawiać amplitudę, przesunięcie zera oraz fazę, na sygnał można nałożyć szum. Sygnały do generacji można też wczytywać z pliku (np. uprzednio zmierzone sygnały). Po ustawieniu wszystkich parametrów lub wczytaniu pliku, przebiegi są wyświetlane na ekranie. Również tutaj jest możliwy wybór źródła i metody wyzwalania.
    W analizatorze stanów logicznych przebiegi cyfrowe są wyświetlane graficznie, z możliwością ustawienia maski i wzorca.

    Program dostępny jest w sprzedaży w dwóch opcjach:
    AcquiFlex-1 - zakupiony łącznie ze sprzętem, w cenie 296€ netto
    AcquiFlex-2 - zakupiony bez sprzętu, w cenie 507€ netto

    Więcej informacji: t u t a j .

    Karta katalogowa

    Egmont Instruments Egmont Instruments
    ul. Chłodna 39, pawilon 11
    00-867 Warszawa
    tel. 0-22 8506205, 8506430
    faks 0-22 6540248
    tel. kom. 0-604 06-08-07

    email: egmont@egmont.com.pl
    © Egmont Instruments 2009 (ostatnia aktualizacja 06/03/2009)